Gala Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? Daniel Stachuła z Poznania został zdobywcą Grand Prix XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?

 

 

Laureat zaprezentował się w kategorii recytacja podczas konkursu w Elblągu.

 

 

Jury w składzie Olga Bołądź, Grażyna Matyszkiewicz, Maciej Jachowski i Jarosław Wasik, po wysłuchaniu 24 recytatorów i 27 osób śpiewających poezję, zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody w kategorii recytacja Sylwii Witkowskiej ze Szczecina, a w kategorii piosenka poetycka, w której nagrodę ufundowało Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu- Łukaszowi Majewskiemu z Żukowa (nagroda w wysokości 1500 zł). Wśród wokalistów nie wyłoniono zdobywcy drugiego miejsca, zaś trzecie miejsce zajął Paweł Marchel z Elbląga. Oceniający przyznali natomiast trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali Grzegorz Zimałka (zespół „Perspektywa okolicy”) z Raciborza, Łukasz Jędrys z Olsztyna oraz Paweł Borzeński z Ełku.

 

W kategorii recytacja jury przyznało dwie równorzędne drugie nagrody, które otrzymała Hanna Komorzycka ze Szczecina i Radosław Salamończyk z Włocławka, a także dwie równorzędne trzecie nagrody Zuzannie Saporznikow z Poznania oraz Jarosławowi Rusińskiemu z Poznania. Wśród recytatorów również wyróżnieni zostali Patryk Pawelec z Zamościa i Michał Kurek z Lubaczowa.

 

Zdobywcą Grand Prix festiwalu został Daniel Stachuła z Poznania, który oprócz 3,5 tys. zł nagrody otrzymał nagrodę specjalną - tablet ufundowany przez prezydenta Elbląga.

 

Nagrody specjalne otrzymali także zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach – z zestawem galanterii skórzanej ufundowanej przez firmę PATERS wyjechała z Elbląga Sylwia Witkowska, a Łukasz Majewski z Żukowa otrzymał voucher pobytowy „Romantyczny weekend we Dwoje” w Hotelu Anders ufundowany przez Hotel Anders w Starych Jabłonkach.