Artykuły z kategorii

Logo Festiwalu Sztuki Słowa Festiwalowa aranżacja holu i Sceny na Piętrze, przygotowywanie scenografii do spektaklu…

 

 

W „Światowidzie” już wszystko jest gotowe na piątkowy wieczór i na uroczyste otwarcie XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa - Czy to jest kochanie?

 

 

- Zaczniemy mocnym akcentem – spektaklem z udziałem Joanny Brodzik, Darii Widawskiej i Małgorzaty Lipmann – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Jednak najwięcej emocji czeka nas w sobotę podczas przesłuchań konkursowych uczestników.

m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFSS …Czy to jest Kochanie? stał się miejscem, w którym przywraca się piękno i czystość językowi, gdzie dba się o słowo. Impreza ma pokazać, że literatura miłosna może być niewyczerpanym źródłem natchnień, doskonałym sposobem na wyrażanie drzemiących pragnień. Nic więc dziwnego, że wielu uczestników już chyba na stałe wpisało sobie elbląski Festiwal do obowiązkowych miejsc, gdzie po prostu trzeba być. Festiwal ma także wiernych wielbicieli i entuzjastów wśród mieszkańców Elbląga i okolic, którzy uczestniczą w festiwalowych przesłuchaniach.

W sobotę (21 marca) o godz. 10, na Scenie na Piętrze rozpoczną się przesłuchania w kategorii recytacja, od godz. 16 w dużej sali Kina „Światowid” rozbrzmiewać będzie piosenka poetycka.

- Dla publiczności na przesłuchania konkursowe wstęp jest wolny. Jednak, aby nie rozpraszać uczestników festiwalu prosimy o punktualne przybycie, szczególnie do Sceny na Piętrze – podkreślają organizatorzy.

Przez te kilkanaście lat organizacji festiwalu w jego jury zasiadali m.in. Jerzy Satanowski, Jacek Bończyk, Bogusław Sobczuk i Piotr Machalica. W tym roku uczestników prezentacji konkursowych oceniać będą: aktorka Olga Bołądź, Grażyna Matyszkiewicz - wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, Jarosław Wasik - dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz aktor Maciej Jachowski.

O tym, kogo wyróżni jury dowiemy się dopiero w niedzielę (22 marca) podczas Koncertu Laureatów XIX edycji Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? Na uczestników czeka pula 15 tys. złotych i nagrody rzeczowe. Festiwal zakończy się muzycznym akcentem, gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz, Dwa Trzy.