Artykuły z kategorii

Zdjęcie z opery "Śpiewacy Norymberscy"Międzynarodowe gwiazdy, piękne stroje, a przede wszystkim wielkie dzieło Richarda Wagnera.

 

 

Już 28 lutego, o godz. 18 w Kinie „Światowid”, w ramach The Metropolitan Opera, będzie można obejrzeć „Śpiewaków norymberskich”.

 

 

Rycerz Walter von Stolzing poznaje Ewę, córkę złotnika Pognera. Młodzi zakochują się w sobie. Niestety, Stolzing dowiaduje się, że złotnik obiecał rękę Ewy zwycięzcy turnieju śpiewaczego. Walter musi więc zostać członkiem bractwa śpiewaczego i wziąć udział w konkursie…

 

Tak zaczyna się monumentalne dzieło Richarda Wagnera – „Śpiewacy norymberscy”. Na scenie ujrzymy Johana Reutera w roli Hansa Sachsa, Johana Botha jako Waltera, Annette Dasch w roli Ewy, Karen Cargill w roli Magdaleno, Paula Aplleby jako Dawida, debiutującego w Metropolitan Johannesa Martina Kränzle jako Beckmessera oraz Hans-Petera Königa w roli Pognera.

 

„Śpiewacy norymberscy” są operą wyjątkowo optymistyczną, ze znakomicie napisanymi partiami dla solistów.

 

Bilety na The Metropolitan Opera (w cenach: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy) dostępne są online (www.swiatowid.elblag.pl w zakładce KUP/REZERWUJ BILET) lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 55 611 20 56/76 lub pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.