Artykuły z kategorii

EłkImpreza potrwa od 27 do 28 lutego 2015 roku w Ełckim Centrum Kultury.

 

Podczas jarmarku zaplanowano występy zespołów ludowych z Grodna i Wileńszczyzny. Podczas spotkania będzie można zakupić wyroby rękodzielnicze: ozdoby wielkanocne, wyroby „kaziukowe”, regionalna żywność.

 

W siedzibie Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się również sesja popularnonaukowa pamięci Janusza Benedykta Borowego „Szlakiem miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej – Wilno”.

 

Szczegółowy program:

 

27 lutego 2015 r. (piątek) godz. 17.00 - sala widowiskowa - bilet: 5 zł/10 zł
Zespół taneczny "Kalejdoskop" (Białoruś) - Zespół tańca estradowego „Kalejdoskop" powstał w 1994 roku w Średniej Szkole nr 3 w Grodnie. Od chwili założenia zespołu i po dzień dzisiejszy jego niezmiennymkierownikiem jest pani Swietłana Jakusz. Zespół „Kalejdoskop" jest uczestnikiem wszystkich imprez szkolnych i miejskich. Co roku zespół staje się laureatem wielu prestiżowych konkursów i festiwali. W choreografii wykorzystywane są różne style tańca. Na doświadczenie zespołu składają się setki spektakli, etiud choreograficznych i pokazów. Już po raz szósty uczestnicy obydwu zespołów są gośćmi Jarmarków Kaziuka w Ełku.
Grupa wokalna "Akwarel" (Białoruś) - W roku 2000 powstał zespół wokalny „Akwarel" pod kierunkiem Swietłany Gawrusik. W skład zespołu wchodzą uczniowie Średniej Szkoły nr 3 w Grodnie, dzieci i młodzież w wieku 6-17 lat.Repertuar zespołu tworzą utwory rosyjskich, białoruskich i zagranicznych autorów. Zespół „Akwarel" – to gwiazdozbiór utalentowanych i niepowtarzalnych, żywych i wyrazistych wykonawców. Zespół aktywnie koncertuje. Kierownik zespołu oraz jego uczestnicy zdobyli wiele nagród w konkursach na szczeblu międzynarodowym, republikańskim i miejskim. Zespół występuje przed publicznością w kraju i za granicą.

 

28 lutego 2015
godz. 10.00 - 17.00 - parking przed ECK - wstęp wolny
Jarmark Kaziuka - sprzedaż serc piernikowych, palm, jajek, ozdób wielkanocnych i innych wyrobów „kaziukowych"
godz. 11.00 - Miejska Biblioteka Publiczna - wstęp wolny
Sesja popularnonaukowa pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej - Wilno"
godz. 17.00 - sala widowiskowa - bilet: 5 zł/10 zł (osoby 60+ / pozostali):
Zespół Tańca Ludowego "Perła" (Litwa) - działający przy Wielofunkcyjnym Centrum Kultury w Niemenczynie w składzie 22 osób Składa się z młodzieży w wieku 16-22 lata. Jest to młodzież gimnazjalna oraz studenci uczelni. W 2014 roku odznaczył 10-lecie działalności arttystycznej. Koncertował w Niemczech, Włoszech, w Polsce, w Białorusi oraz aktywnie uczestniczy w lokalnych imprezach i festiwalach. Od 4 lat do wieku studenckiego. Kierownikiem zespołu jest German Komarowski. Były tancerz "WILEŃSZCZYZNY". Obecnie Dyrektor Wielofunkcyjnego Centrum Kultury w Niemenczynie, rejon wileński.
Kapela "Suderwianie" (Litwa) - Działa 5 lat przy DK w Suderewie, rejon wileński. Koncertowała wielokrotnie w Polsce oraz na festiwalach i innych wydarzeniach na Litwie.