Artykuły z kategorii

Ogólnopolski konkurs odbywa się po raz 15Wystawa oraz uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie „Ceramiony” odbędzie się 17 grudnia 2014 roku w Galerii Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu.


Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 186 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit. W konkursie wzięły udział 42 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe i osoby prywatne z całej Polski.

 

Inicjatywa skierowana była do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych, które rozwijają pasje w pracowniach ceramicznych.


Początek spotkania o godz. 13. Otwarciu wystawy pokonkursowej będą towarzyszyły warsztaty ceramiczne i plastyczne „Dzieła rąk”, które rozpoczną się 17 grudnia o godz. 11. Poprowadzi je plastyk Ewelina Leszkowska.

 

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

 


WYNIKI KONKURSU:


Kategoria dzieci:
I miejsce ex aequo
Zuzanna Karaś, l.10, Centrum Promocji Kultury Drezdenko, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk
Karolina Tatała, l.12, Centrum Promocji Kultury Drezdenko, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk
II miejsce ex aequo
Zuzanna Orzechowska, l. 10, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlice, opiekun artystyczny Danuta Słyś-Tohl
Paulina Brońska, l. 12 , Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun artystyczny Danuta Słyś-Tohl
III miejsce ex aequo
Sara Cichoń, l. 10, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka Zakopane, opiekun artystyczny Anna Szewczyk
Martyna Horbas , l.13, Polkowickie Centrum Animacji Polkowice, opiekun artystyczny Alicja Giejson –Dwernicka


Wyróżnienia:
Filip Bagnicki, Dąbrowa Górnicza
Oliwia Reinhardt, l.10, Ośrodek Kultury w Będzinie
Alicja Sojka, l.9, Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego, opiekun artystyczny Barbara Studziżba



Kategoria młodzież:
I miejsce:
Paulina Stokowska, l. 19, Zespół "Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" Wrocław, opiekun artystyczny Dorota Korzeniewska
II miejsce ex aequo
Dorota Bojarska, Prywatne Gimnazjum Akademickie nr 6 w Krakowie
Żaneta Flis, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, opiekun artystyczny: Magdalena Rokosa i Karol Nowakowski

III miejsce ex aequo
Julia Rozenbajgier, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, opiekun artystyczny Joanna Mysłek Michnowska
Karolina Hyży, Liceum Plastyczne im J. Matejki w Nowym Wiśniczu, opiekun artystyczny Agnieszka Karecka i Andrzej Kłębek
Aleksandra Podkulińska, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi, opiekun artystyczny Tatiana Kamińska

Wyróżnienia:
Adam Bokała, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, opiekun artystyczny Magdalena Kowalczyk,
Patrycja Mazur, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych nr 6 w Katowicach
Maria Morawska, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Karolina Borycka, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, opiekun artystyczny Magdalena Rokosa i Karol Nowakowski
Wiktoria Zienkiewicz, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Sandra Langkafel, Zespół Szkół Plastycznych im w. Hasiora w Koszalinie
Michna Martyna, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych , Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
Katarzyna Chorobiu, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, opiekun Agnieszka Karecka, Andrzej Kłebek

Kategoria dorośli:
I miejsce:
Maja Pietrasik, Gdańsk, cykl prac
II miejsce:
Marta Pazdur, Stara Wieś, Limanowa
III miejsce
Henryk Lemka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, nauczyciel Joanna Mysłek Michnowska


Wyróżnienia:
Elżbieta Narecka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, nauczyciel Joanna Mysłek Michnowska
Joanna Piesiak, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu, instruktor Joanna Sekuła
Zofia Kilimnik, Polkowickie Centrum Animacji w Polkowicach, instruktor Alicja Giejson-Dwernicka
Małgorzata Stępień, Będzin
Wiesława Konofalska, Dębnowski Ośrodek Kultury, instruktor Maciej Sałański