Artykuły z kategorii

Krzesimir DębskiTo tytuł koncertów z udziałem znanego kompozytora, dyrygenta, skrzypka i pianisty, które 18 i 19 grudnia odbędą się w Olsztynie.

 

 

Razem z Krzesimirem Dębskim wystąpi też: Anna Jurksztowicz (śpiew) oraz Andrzej Olejniczak (saksofony).

 

 

Na spotkanie z kolędami zaprasza Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie (ul. Głowackiego 1). Początek czwartkowego i piątkowego koncertu o godz. 19.

 

W programie kompozycje Krzesimira Dębskiego. A będą to:

 

  • Wariacje na temat Krzesimira Dębskiego (utwór zamówiony przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach pilotażowej edycji Programu „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”)
  • Koncert „Kolędowy” na saksofon i orkiestrę
  • Muzyka ze scen świątecznych z filmów „Syberiada Polska”, „Szatan z VII klasy”, „Stara Baśń”, „Ogniem i Mieczem”
  • Kolędy i pastorałki z tekstami ks. Jana Twardowskiego, Jacka Cygana i Andrzeja Ozgi.

 

Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, pod batutą Krzesimira Dębskiego, w koncercie wystąpi Anna Jurksztowicz. Piosenkarka jest laureatką krajowych i zagranicznych festiwali muzycznych. Nagrała też wiele piosenek do filmów i seriali TV, m.in. do „Kingsajz”, „VIP”, „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Więzy krwi”, „Ranczo” i „Ranczo Wilkowyje”. Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym.

 

Na saksofonach zagra zaś Andrzej Olejniczak, jeden z najbardziej cenionych na arenie międzynarodowej polskich saksofonistów jazzowych, kompozytor, aranżer i wykładowca.

 

Anna Jurksztowicz wraz z Krzesimirem Dębskim pełnić będą też rolę konferansjerów.

 

KRZESIMIR DĘBSKI O PROJEKCIE      

 

Afisz zapowiadający koncert