Artykuły z kategorii

Demoludy - pierwszy dzień festiwaluZa nami pierwszy festiwalowy dzień na Demoludach. Zobacz fotograficzną relację z wydarzeń.

 

 

W środę (22 października) na scenie spektakl z Węgier i czytanie performatywne.

 

 

Przez pięć dni Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Demoludy widzowie zobaczą przedstawienia zespołów z 5 krajów byłego bloku wschodniego. Impreza zakończy się w sobotę.

 

O godz. 17 w środę (22 października) na Dużej Scenie Teatru Jaracza (ul. 1 Maja 4) czytanie performatywne . Tym razem będzie można posłuchać wykonania sztuki „Dubbing street” Petr a Zelenki w reżyserii Martyny Łyko. Pojedyncza wejściówka 8 zł, podwójna 10 zł.

 

Ewa i Paweł prowadzą prywatne studio dubbingowe w Pradze. W momencie, kiedy ich poznajemy interesy idą coraz gorzej, widmo bankructwa jest coraz większe. Psuje się też związek właścicieli. Pojawienie się dziennikarza Michała Krosa zaskakuje parę. Kros wynajmuje studio, a następnie wprowadza się do niego i nawiązuje romans z Ewą. Okazuje się, że Kros cierpi na chorobę alkoholową, która dodatkowo komplikuje całą sytuację.

 

Zaś o godz. 19 na Scenie Kameralnej Jaracza „Notatnik” Forte Company & Szkene Theatre z Budapesztu. To utrzymana w konwencji czarnego humoru opowieść o bliźniakach, którzy podczas wojennej zawieruchy pozostawieni są sami sobie. By przetrwać, opuszczeni, głodni i zziębnięci chłopcy muszą radzić sobie sami. Udaje się im, ale płacą za to wysoką cenę. Spektakl nominowany do Nagrody Krytyków Węgierskich w kategoriach: najlepsze przedstawienie i najlepsza muzyka. Reżyseria Csaba Horváth. Bilety w cenie 40 zł.

 

FOT. Teatr im. Stefana Jaracza

 

Demoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwaluDemoludy - inauguracja festiwalu