Artykuły z kategorii

 

wama film festivalJest to pierwsze i znaczące wydarzenie filmowe na Warmii i Mazurach. Festiwal potrwa od 1 do 5 października 2014 roku.


Jedyny w Polsce festiwal prezentujący filmy powstałe w systemie koprodukcji, których tematyka będzie oscylować wokół najważniejszych problemów współczesnego świata. Misją wydarzenia jest bowiem wielokulturowość, a głównym założeniem –promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Ta idea znakomicie wpisuje się w specyfikę i bogatą historię regionu Warmii i Mazur.

 

To właśnie w nowej siedzibie olsztyńskiej Filharmonii odbędzie się duża część wydarzeń festiwalowych. Nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek charakteryzuje się nie tylko imponującą, modernistyczną architekturą, ale także użytecznością na wysokim poziomie.WAMA Film Festival odbędzie się pod honorowym patronatem Jerzego Hoffmana, wybitnego polskiego reżysera, a prywatnie wielkiego miłośnika Warmii i Mazur. W trakcie pierwszej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną odrestaurowane dzieła reżysera. Swojego wsparcia udzielił również znany aktor młodego pokolenia – Mateusz Damięcki.

 

Organizatorem wydarzenia jest Instytut KOSMOPOLIS, a w gronie współorganizatorów znalazły się także: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Stowarzyszenie "FILMFORUM”. Projekt wspiera również m.in. samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Działania edukacyjne finansowane są z Programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego" współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

 

WIĘCEJ INFORMACJI