Artykuły z kategorii

wystawa elblagNa laureatów trzech pierwszych miejsc czekają nagrody, a ich zdjęcia zostaną umieszczone na kartach do gry edukacyjnej "Elbląg memory”. O czym mowa? O konkursie fotograficznym organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

 

Aby wziąć udział w konkursie najpierw trzeba obejrzeć wystawę „Spacer w przeszłość”, która znajduje się przy remontowanej wieży katedralnej. Potem wystarczy wziąć aparat i pokazać na zdjęciach, jak miejsca przedstawione na planszach wyglądają obecnie.

 

Można sfotografować jedno lub kilka miejsc, a następnie wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz ze zdjęciem (lub zdjęciami) należy przesłać lub dostarczyć osobiście do organizatora konkursu na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg, z dopiskiem: Konkurs fotograficzny „Elbląg wczoraj i dziś”.

 

- Należy pamiętać, że zdjęcie należy wykonać z zachowaniem tej samej perspektywy co pierwowzór – wyjaśnia Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Spacer w przeszłość”.

 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/elbl-g-wczoraj-i-dzi/. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 611 20 50 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Nagrodami głównymi w konkursie są karty upominkowe do EMPIK-u. Dodatkowo zdjęcia uczestników nagrodzonych w konkursie „Elbląg wczoraj i dziś” umieszczone zostaną na kartach do gry edukacyjnej "Elbląg memory". Zorganizowana zostanie także wystawa fotograficzna, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia nadesłane na konkurs i archiwalne zdjęcia Elbląga.

 

Termin nadsyłania fotografii upływa 6 września 2014 r. Decyduje data wpływu do siedziby Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

 

Konkurs fotograficzny „Elbląg wczoraj i dziś” realizowany jest w ramach projektu „Spacer w przeszłość” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.

 

Informacja i zdjęcie: CSE Światowid