Artykuły z kategorii

teatr maski www freedigitalphotos netTeatr Jaracza, zainspirowany Europejską Nocą Muzeów, zaprasza 16 czerwca na nocne spotkanie z twórczością Janusza Kijowskiego. Wstęp wolny.

Teatr Jaracza po raz pierwszy  otworzy swoje podwoje uchylając rąbka scenicznej tajemnicy. Wszystkie atrakcje, których na co dzień w teatrze nie można zobaczyć, powiązane będą z twórczością Janusza Kijowskiego, dyrektora naczelnego i artystycznego olsztyńskiej sceny. W programie m.in. próba otwarta prapremierowego spektaklu „Boski spór” Feliksa Mitterera w reżyserii J. Kijowskiego z udziałem Jerzego Bończaka w roli Szatana i Artura Steranko w roli Boga (godz. 21), charakteryzacja teatralna publiczności inspirowaną sceną balu ze spektaklu „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa w reżyserii J. Kijowskiego (godz. 22.30), wernisaż wystawy zdjęć ze spektakli Janusza Kijowskiego (godz. 23.30) oraz projekcja spektaklu Teatru TV „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego (o północy).
 
Idea organizowania Nocy Teatrów zrodziła się z Nocy Muzeów, wielkiej kulturalnej imprezy o zasięgu europejskim. Po raz pierwszy odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Pomysł szybko rozpowszechnił się na inne europejskie miasta i z roku na rok przybywa organizatorów oraz zwiedzających. W Polsce obecnie bierze w niej udział już kilkadziesiąt miast.

Noc Teatrów to nie tylko dobra zabawa. Ten czas ma nas zainspirować do obcowania z kulturą, zachęcić do poznawania sztuki oraz przypomnieć gdzie warto zaprosić przyjaciół, a co polecić znajomym.

Fot. www.freedigitalphotos.net