Artykuły z kategorii

fot. stockvault.netW środę, 28 maja, o godz. 11 w Zespole Szkół im. K.C. Mrongowiusza w Olsztynku, odbędzie się uroczyste otwarcie Pracowni Filmoteki Szkolnej.

 

W programie spotkania znalazła się konferencja prasowa, a następnie - wykład dla nauczycieli, który poprowadzi filmoznawca, dr Anna Taszycka. Z kolei uczniowie wezmą udział w debacie filmowej, którą poprowadzi krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz.

 

PRACOWNIE FILMOTEKI SZKOLNEJ to kolejna inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach, wspomaga nauczycieli  w procesie dydaktycznym i realizowaniu działań filmowych angażujących młodzież i lokalne społeczności.  W ramach adaptacji na Pracownię Filmoteki Szkolnej, każda sala klasowa zostanie dostosowana do projekcji filmów, wyremontowana i wyposażona w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.

 

Do tej pory Pracownie Filmoteki Szkolnej zostały otwarte w Piasecznie, Radomsku, Kluczborku, Kielcach, Woli Rzędzińskiej, Krasnymstawie, Gdańsku, Białych Błotach, Połczynie - Zdroju, Przemyślu i Rybniku. Do końca czerwca PISF otworzy Pracownie Filmoteki Szkolnej w każdym województwie.

 

Szczegółowych informacji na temat programu Filmoteka Szkolna udziela Agata Sotomska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (22) 42 10 559 lub 695 363 351.

 

Środa 28 maja, godz. 11.00, Zespół Szkół im. C.K. Mrongowiusza, ul. Zamkowa 6, Olsztynek.