Artykuły z kategorii

obrazPrzez dzieci wyczekiwane z niecierpliwością. Dla rodziców stanowią często źródło rozterek. Zimowe ferie zbliżają się wielkimi krokami. Warto zadbać o to, aby czas wolny od szkoły był dla dziecka ciekawy i twórczy. Światowid, jak co roku, ma propozycję dla tych, którzy nie lubią się nudzić. W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy na zajęcia „Hura! Kultura”.

 

„Hura! Kultura - zimowe warsztaty artystyczne dla dzieci” to cykl pięciu spotkań trwających po trzy godziny. Zaadresowane są one do grupy dzieci w wieku od 9 do 12 lat.

 

Podczas warsztatów uczestnicy zainspirowani rozmaitymi przykładami ze świata sztuki, kultury oraz natury, posługując się rozmaitymi technikami, stworzą prace plastyczne. Efektem końcowym warsztatów będzie wykreowanie dziecięcego świata na miarę możliwości i fantazji małych konstruktorów. Stworzona w ciągu pięciu dni planeta mieszcząca się w Galerii NOBILIS dostępna będzie dla zwiedzających ostatniego dnia warsztatów. Zakończą się one bowiem tzw. „szybką” wystawą, przygotowywaną przez uczestników zajęć podczas ostatniego dnia spotkania. Podczas wernisażu dzieci zamienią się w kuratorów wystawy. To one zadecydują o wyglądzie wystawy, zaaranżują ją w przestrzeni Światowida oraz zaprezentują publiczności.

 

Organizatorzy warsztatów zapewniają materiały plastyczne oraz słodki poczęstunek. Uczestnicy zajęć proszeni są o zabranie ze sobą dobrego humoru i chęci do wspólnej zabawy ze sztuką.

 

Uczestnictwo w zajęciach jest odpłatne i wynosi 50 zł od osoby.

 

Zajęcia odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii, w  dniach: 27- 31 stycznia, tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11.30 do 14.30.

 

Warsztaty, jak co roku, poprowadzi Helena Wojciechowska, instruktor plastyki w CSE „Światowid”.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy na zajęcia:

 

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 55-611-20-85.

 

 


W programie między innymi:
- Autoportrety inspirowane wystawą Kacpra Szaleckiego
- Też tak mam!- integracja poprzez sztukę
- Pismo obrazkowe- Egipt kontra zaszyfrowane wiadomości
- Wspólna historia- komiksowe wyzwanie
- Kolekcja ZIMA 2014- moda zainspirowana sztuką współczesną
- Ekologia w sztuce
- Drugie dno??? - od testu Rorschacha po czystą abstrakcję.

 

Autor: Helena Wojciechowska; zdjęcie jest ilustracją do tekstu