Artykuły z kategorii

Ingrida Gapova1Koncerty Galowe odbędą się 29 i 30 grudnia o godz. 19. Wykonawcy:  Piotr Sułkowski – dyrygent, Ingrida Gápová – sopran (na zdjęciu) oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

 

W programie Gali znalazły się arie z oper, operetek i musicali w wykonaniu śpiewaczki ze Słowacji, absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureatki wielu konkursów wokalnych i dwukrotnej stypendystki Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego. Ingrida Gápová współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

 

W programie Koncertów Galowych usłyszymy m.in. kompozycje:
Johann Strauss (syn) – Walc z operetki” Wiedeńska krew”, Walc „Życie artysty”, Polka „Ohne Sorgen”, Polka „Na polowaniu”, „Perpetuum mobile”, Walc „Złoto i srebro”, „Explosions” „Wino, kobieta i śpiew”,
Antonín Dvořák - Aria Rusałki z I aktu opery „Rusałka”
Franz Lehar - Czardasz, „Kiedy skrzypki grają" z operetki "Miłość cygańska", - aria Pieśń o Willi z operetki „Wesoła wdówka”, aria Giuditty z operetki "Giuditta" - "Kto me usta całuje ten śni”...
Frederick Loewe – Piosenka “Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair Lady”

 

Utwór na bis owiany jest tajemnicą i jak zawsze jego „wywołanie” zależy tylko od publiczności Koncertu Galowego.

 

Bilety w cenie: normalny - 80 zł, bilet ulgowy - 60 zł, bilet na Kartę Melomana - 40 zł.

 

 

 

Ingrida Gápová - sopran

 

Urodzona na Słowacji, edukację muzyczną rozpoczęła w wieku sześciu lat od gry na fortepianie. Naukę kontynuowała w Konserwatorium w Żylinie w klasie śpiewu, a następnie w Akademii Muzycznej w Bańskiej Bystrzycy. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Hanny Michalak. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Wykonuje dzieła oratoryjno-kantatowe i cykle pieśni.

 

W repertuarze operowym artystki znajdują się m.in.: partie Paminy oraz I Damy z Czarodziejskiego fletu Mozarta, Zuzanny oraz Barbariny z Wesela Figara Mozarta, Micaëli z Carmen Bizeta, Małgosi z Jasia i Małgosi Humperdincka, Kseni z Borysa Godunowa Musorgskiego, Hanny ze Strasznego dworu Moniuszki, Belindy z Dydony i Eneasza Purcella.

 

W sezonie 2009/2010 wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego–Opery Narodowej w Warszawie w prapremierze opery The Sudden Rain Aleksandra Nowaka (partia She), a w grudniu 2010 wystąpiła jako Barbarina w Weselu Figara w reżyserii Keitha Warnera. Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie.