Artykuły z kategorii

ceiik2Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przystępuje do realizacji projektu E-ncyklopedia Warmii i Mazur - nowoczesnego portalu informacyjnego o charakterze encyklopedycznym, zawierającym kompendium wiedzy o Warmii i Mazurach.

 

CEiIK stworzy jedyną w tej skali istniejącą w Polsce encyklopedię regionalną - dostępną za darmo i współtworzoną przez użytkowników. Jako portal będzie autoryzowanym źródłem wiedzy i pomocą edukacyjną, a jej zawartość stanowić będzie największy zasób informacyjno-edukacyjny o regionie, dostępny online. E-ncyklopedia zostanie wyposażona w szereg stworzonych specjalnie dla tego projektu informatycznych udogodnień, które ułatwią poruszanie się po zasobach oraz zarządzanie treścią.

 

Baza informacji w początkowym okresie projektu składać się będzie z 7000 haseł. Wieloaspektowa i przyjazna wyszukiwarka obsługiwać będzie łącznie blisko 13 000 haseł, integrując się z bazą Leksykonu Kultury Warmii i Mazur, która obecnie posiada ok. 5 500 haseł. Po zakończeniu projektu E-ncyklopedia Warmii i Mazur zostanie otwarta do edycji dla wszystkich chętnych na zasadach znanych z Wikipedii i Leksykonu Kultury Warmii i Mazur. Pierwsza prezentacja roboczej wersji E-ncyklopedii planowana jest na styczeń 2014 roku, a zakończenie jesienią 2014 roku.

 

Projekt współfinansowany jest w ze środków unijnych oraz budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.