Artykuły z kategorii

ratusz stary olsztyn fot raczynskiMarcin Gienieczko, podróżnik i fotograf, spotka się z olsztynianami w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na Starym Mieście w Olsztynie (sala na II piętrze). Opowie o swoich ekstremalnych wyprawach oraz zaprezentuje książkę „Kierunek Północ”, która jest zapisem wieloetapowej podróży przez skute lodem północne rubieże naszej planety.

 

Marcin Gienieczko to niespokojny duch, miłośnik zimna, wielkich rzek i dalekiej północy. Wędrował pieszo przez Syberię, Pireneje, Tybet i Laponię. Przepłynął pontonem Yukon, największą rzekę Alaski, a pięciometrowym canoe – cały system rzeczny Mackenzie w Kanadzie. Polski Jack London, zdolny przeżyć w najtrudniejszych warunkach. Dziennikarz, autor reportaży z ekstremalnych, samotnych wypraw do najdzikszych miejsc na Ziemi. Jego życiowa dewiza brzmi „Żyć silnie i intensywnie”.

 

Podczas spotkania odbędzie się również podsumowanie konkursu czytelniczego „Na Tropie Obieżyświata”, realizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną od maja do listopada tego roku.

 

Na zdjęciu: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, fot. Tomasz Raczyński