Artykuły z kategorii

Ekipy młodych filmowców zgłosiły filmy zrealizowane w różnej konwencji i różnej jakości, jednak najważniejsza okazała się pasja, a tej nie brakowało uczestnikom konkursu.

 

Do konkursu wpłynęło 14 etiud filmowych z Warmii i Mazur. Młodzież z Olsztyna, Lubawy Gryźlin, Szczytna, Olsztynka zaprezentowała w etiudach swoją przestrzeń na różnych poziomach – świat wewnętrzny, zewnętrzną rzeczywistość, relacje z innymi ludźmi, swoje hobby.

 

Prace oceniało jury w składzie: Paweł Soja – reżyser, Andrzej Waluk – stereograf, Michał Biedziuk – Warmińska Inicjatywa Filmowa w Olsztynie, Martyna Masiak – studentka produkcji filmowej w Krakowie.

 

Wyniki:
I miejsce - zdobyli ex aequo Paulina Leszczyńska i Alicja Wierzbicka za film "Bolesna rzeczywistość" oraz Emilia Pikora za film "Poranek świra"
II miejsce zdobyli Mikołaj Zglinicki, Michał Herda, Przemysław Jankowski za film "Ostatni Bastion"
III miejsce - zdobyli ex aequo Alicja Sławińska za film "Feel the summer" i Jakub Makowski za film "Moja przestrzeń"
Wyróżnienia otrzymali: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku za film „R jak Recykling”, Dalia Kominek za film animowany „Potwór z bagien” oraz Dominika Erimus, Aleksandra Walter i Karolina Marchlewska za film animowany „Ostatnia podróż”.