Artykuły z kategorii

ceiik2Spotkanie „Szkoła w kulturze – kultura w szkole” odbędzie się 16 września 2013 roku o godz. 18.00 w sali Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

Organizatorzy zaplanowali dyskusje o tym czy warmińsko-mazurski system oświaty może wspierać kulturowy i społeczny awans regionu, czy wyrównuje szanse życiowe młodzieży z małych miasteczek i wsi, czy przygotowuje do uczestnictwa w kulturze i nowoczesnym świecie.

 

Gośćmi spotkania będą Artur Łęga (prawnik i pedagog, od ponad dziesięciu lat kieruje programami  poświęconymi wyrównywaniu szans edukacyjnych Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży  i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności) oraz Waldemar Żakowski (wieloletni nauczyciel, były wicekurator oświaty i radny Rady Miasta Olsztyna, obecnie dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli).

 


Początek dzisiejszego wydarzenia o godz. 18 w siedzibie CEiIK przy ul. Parkowej 1 w Olsztynie (sala nr 48).

 

Seminaria cyklu "Kultura pod pochmurnym niebem" - są próbą podjęcia społecznej debaty nad głównymi tezami i rekomendacjami praktycznymi przygotowanej w 2012 roku „Dynamicznej Diagnozy Kultury Warmii i Mazur” przygotowanej pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Fatygi.