Plakat - Europejskie Dni DziedzictwaPodczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w węgorzewskich muzeach będzie można obejrzeć wystawy fotografii, malarstwa, rysunku i biżuterii.

 

W Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie w piątek 13 września, o godz. 17 będzie można obejrzeć wystawę twórczości Danuty Micińskiej-Szutkowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, lokalnej animatorki kultury. Wystawa prezentuje dokonania artystki w dziedzinie malarstwa, rysunku, biżuterii, tkaniny.

 

Natomiast w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie będzie można posłuchać i podyskutować o mazurskich budowlach sprzed wieków i dziesięcioleci. W sobotę, 14 września o godz. 10 Krystyna Jarosz przedstawi temat „Czy aby na pewno feniks z popiołów? Z ruin do zabudowy przestrzeni Węgorzewa w latach 1945-1975”. Będzie też można obejrzeć wystawę fotografii Węgorzewa w ruinie, fotograficznych materiałów propagandowych z lat 60-70 XX wieku oraz do posłuchać wspomnień naocznego świadka i uczestnika tych przeobrażeń - Józefa Biedrzyckiego.