Artykuły z kategorii

Fot. organizatorzyKoncerty międzynarodowej letniej szkoły muzyki dawnej „Music Rhetorica” odbywać się będą od 28 lipca do 3 sierpnia 2013 roku.

 

Są to warsztaty muzyczne przygotowujące uczestników do koncertowego wykonania  rozmaitych form muzyki instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej  (głównie XVII, XVIII i XIX wiecznej). Skierowane są głównie do studentów  akademii i uniwersytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych oraz  profesjonalnych muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowych  umiejętności w zakresie wykonywania muzyki odleglejszych epok.


Uczestnicy mogą korzystać z codziennych zajęć indywidualnych z  wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach, brać udział w wykładach i dyskusjach poruszających istotne zagadnienia związane z tzw.  historyczną praktyką wykonawczą oraz prezentować swoje umiejętności podczas wieczornych koncertów. Niezmiennym elementem wszystkich edycji naszej szkoły są koncerty wykładowców oraz zaproszonych artystów. Młodzi instrumentaliści będą mieli okazję, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze oraz szansą nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas licznych ku temu okazji.
Warsztaty adresowane są także do zespołów kameralnych, zarówno tych działających na stałe jak i tworzonych ad hoc. Specjalnie dobrani w tym celu wykładowcy, wykorzystując swoje doświadczenie w kameralistyce, prowadzić będą osobne, niezależne od indywidualnych, zajęcia. Podczas kursu przewidywane są spotkania i konsultacje z budowniczymi instrumentów.

 

Codzienne koncerty w Muzeum Warmińskim w Lidzbarku Warmińskim o godz. 19. Wstęp wolny