Artykuły z kategorii

Aktualności

Budynek Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie

5 kwietnia zakończył się nabór wniosków do pierwszej edycji konkursu prowadzonego przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

O zainteresowaniu, jakim cieszy się konkurs, oraz o dalszym jego przebiegu opowiedzą marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz Bogumił Osiński – kierownik Regionalnego Biura Filmowego.

Koncert finałowy  konkursu w 2016 r. Fot.Arek Korczin

W finałowym koncercie VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Mława 2017” wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią najzdolniejsi młodzi wokaliści.

Wydarzenie rozpocznie się 21 kwietnia o godz. 19.

Logo Dnia Wonej Sztuki 2017

To już siódma edycja tej ogólnopolskiej akcji.

W kwietniową sobotę (22 kwietnia) o godzinie 12 muzea i galerie w całej Polsce zaproponują zwiedzającym poznanie kilku dzieł ze swoich zbiorów, których oglądanie będzie trwało godzinę.

Logotyp projektu

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które w chwili zgłoszenia udziału nie ukończyły 40. roku życia. Uczestnikiem wydarzenia może zostać tylko wykonawca amatorski, dla którego udział jest początkiem drogi artystycznej.

Do wybranej grupy uczestników dołączą: laureat turnieju poezji śpiewanej „Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego”, dwoje laureatów II etapu konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz laureat ogólnopolskiego konkursu wokalno-muzycznego „Nutka z Kropką”.