Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

Niewątpliwie, jest to również marzenie uczestników IV Europejskich Warsztatów Sportowo-Integracyjnych, które odbyły się w miniony weekend przy okazji Międzynarodowego Turniej NAKI CUP 2017 w Olsztynie.

Historia pokazuje, że marzenia te mogą okazać się rzeczywistością, bowiem 20 lat temu swoje pierwsze piłkarskie kroki w olsztyńskim turnieju stawiał sam Robert Lewandowski – ikona polskiego futbolu i topowy zawodnik niemieckiego Bayern Monachium.

To piłkarskie święto – jak przekonują organizatorzy – jest jedną z najstarszych i największych imprez w Polsce, która skupia podczas rozgrywek młodych sportowców i ich trenerów z całej Europy. Turniej organizowany jest przez Klub Sportowy „NAKI” z Olsztyna, a w tym roku przypadła jego jubileuszowa – XX edycja. Towarzyszące imprezie warsztaty sportowo-integracyjne to natomiast wymiana doświadczeń z zakresu nowatorskich technik szkolenia oraz nauka gry fair-play między młodymi sportowcami.

Wsparcie samorządu województwa pozwoliło olsztyńskiej szkółce piłkarskiej już kilkukrotnie gościć młodzież z regionów partnerskich z Francji (Departamentu Cotes d’Armor) i Włoch (Prowincji Perugia). W tym roku środki finansowe przeznaczono na zorganizowanie ponownego przyjazdu klubu z Francji: FC Loudéac Pays de Guerlédan oraz zespołów z Rosji i Białorusi. W sumie w zawodach udział wzięło ok. 1000 zawodników z Polski i Europy. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest przechodni puchar, który za każdym razem jedzie z mistrzami do ich rodzinnego miasta.

IV Europejskie Warsztaty Sportowo-Integracyjne 2017 są pierwszym z jedenastu tegorocznych przedsięwzięć, których realizację dofinansował samorząd województwa w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych w obszarze integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.

Szczegółowa relacja z turnieju, lista zwycięzców dostępne na stronie www.naki.pl