Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

Siatkarze z Olsztyna zakończyli rundę rewanżową w rozgrywkach PlusLigi. Indykpol AZS ostatecznie powalczy o piątą pozycję.

W bieżących rozgrywkach do walki o medale mistrzostw Polski staną cztery najlepsze zespoły z rundy zasadniczej. Szansę na awans do ścisłego finału mieli również zawodnicy z Warmii i Mazur. Jednak w ostatniej kolejce (dwa punkty straty do Jastrzębskiego Węgla) musiały zostać spełnione dwa warunki.

Pierwszy, to oczywiście wygrana „akademików” na wyjeździe z Czarnymi Radom. Olsztynianie bez problemów uporali się z rywalem, wygrywając 3:1. Z kolei dzień później Jastrzębski Węgiel musiał we własnej hali przegrać z Łuczniczką Bydgoszcz. Gospodarze, którzy byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, rozgromili ekipę z Bydgoszczy 3:0. I ostatecznie to oni zajęli czwartą pozycję po fazie zasadniczej.

W półfinałowych meczach Jastrzębski Węgiel zmierzy się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, natomiast Skra Bełchatów zagra z Resovią Rzeszów (mecz i rewanż). Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się następnie o złoty medal mistrzostw Polski. Indykpol AZS zagra o piąte miejsce w lidze z Cuprumem Lubin. Pierwszy mecz odbędzie się na południu kraju już w najbliższy piątek (7 kwietnia, godz. 18), zaś rewanż w hali Urania zaplanowano na 12 kwietnia (godz. 18).