Logotyp

Dzisiaj (31 marca 2017) siatkarze Indykpolu AZS rozegrają ostatni pojedynek w rundzie zasadniczej PlusLigi. Olsztynianie mają szanse na awans do ścisłego finału!

Już od wielu lat końcówka sezonu rundy zasadniczej nie była tak emocjonująca. A to wszystko za sprawą siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur, którzy bardzo dobrze spisują się w bieżącym sezonie. Podopieczni Andrea Gardiniego po 29. kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli.

W dotychczasowych spotkaniach zdobyli 62 punkty i do Jastrzębskiego Węgla, który zajmuje czwartą pozycję, tracą zaledwie dwa oczka. A trzeba pamiętać, że według regulaminu, o medale mistrzostw Polski powalczą jedynie cztery najlepsze drużyny.

By Indykpol AZS po wielu latach posuchy mógł ponownie znaleźć się w sferze medalowej musi dzisiaj koniecznie pokonać na wyjeździe Czarnych Radom (najlepiej za trzy punkty). Z kolei Jastrzębski Węgiel na własnym parkiecie musi przegrać z Łuczniczką Bydgoszcz. Faworytami są oczywiście gospodarze, bowiem ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego z dorobkiem 20 oczek zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.

Początek dzisiejszego spotkania w Radomiu o godz. 18, natomiast mecz Jastrzębskiego odbędzie się w sobotę (godz. 14.45).