Artykuły z kategorii

Logotyp Stomilu Olsztyn

Mowa o piłkarzach Stomilu, którzy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej pierwszoligowych rozgrywek.

Przygotowania rozpoczęły się od badań wydolnościowych, a następnie olsztynianie gościli podczas halowego turnieju w Gdańsku. W fazie grupowej Stomil zremisował 2:2 z Fabryką Futbolu (reprezentowali ją zawodnicy grupy menedżerskiej) oraz przegrał 1:7 ze Śląskiem Wrocław.

Z kolei już w najbliższą sobotę (14 stycznia) pierwszoligowcy rozegrają pierwszy kontrolny sparing. Ich rywalem będzie MKS Ełk (III liga). Spotkanie (godz. 14) prawdopodobnie odbędzie się na sztucznej murawie w Olsztynie. Następnie w kontrolnych pojedynkach zmierzą się z Huraganem Morąg (21 stycznia), Sokołem Ostróda (28 stycznia), Chrobrym Głogów (4 lutego), Rakowem Częstochowa (8 bądź 11 lutego), Chojniczanką Chojnice (18 lutego), Olimpią Zambrów (25 lutego). Od 28 stycznia do 4 lutego olsztynianie przebywać będą na zgrupowaniu w Zielonce.

Runda wiosenna rozpoczyna się w pierwszy weekend marca. Stomil na wyjeździe zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Po 19 kolejkach reprezentanci Warmii i Mazur z dorobkiem 22 punktów zajmują 13. pozycję.