Artykuły z kategorii

Podczas spotkaniaNauczyciele ze Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przygotowali pierwszy w kraju podręcznik dla kierunku technik usług kosmetycznych do nowej podstawy programowej.

 

- Cieszę się, że pierwszy polski podręcznik do tego zawodu na rynku edukacyjnym powstał w olsztyńskiej szkole policealnej i nakładem sił nauczycieli tam kształcących – mówi marszałek Jacek Protas. – Książka w sposób profesjonalny i praktyczny przygotowuje do wykonywania zawodu. To kolejny dowód na to, że szkoła odnajduje się w obecnym systemie kształcenia i odpowiada na wyzwania zmieniającego się rynku pracy.

 

Publikacja została przygotowana przez nauczycieli – praktyków i prezentuje najnowszą wiedzę oraz metodologię stosowaną w kosmetyce. Nowoczesna, spójna seria trzech podręczników stanowi komplet do kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych. Pierwszy tom pt. „Twarz szyja dekolt” jest już dostępny, kolejny „Wstęp do kosmetyki” ukaże się na początku przyszłego roku, a ostatni „Dłonie stopy ciało” w połowie przyszłego roku.

 

Szkoła Policealna w Olsztynie działała od roku 1950 bez przerwy, zmieniając jedynie swoją nazwę i siedzibę. Szkoła kształci w następujących kierunkach: ratownik medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, technik farmaceutyczny, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, opiekunka dziecięca, asystentka stomatologiczna. Organem prowadzącym szkołę jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.