Artykuły z kategorii

Wojciech Wiśniewski z Zamku Expom Kurzętnik zdobył brązowy medal w formule kick light (79 kg) w zakończonych w miejscowości Loutraki (Grecja).

Wojciech Wiśniewski z Zamku Expom Kurzętnik zdobył brązowy medal w formule kick light (79 kg) w zakończonych w miejscowości Loutraki (Grecja) Mistrzostwach Europy WAKO, największej federacji kickboxingu na świecie.

Była to druga część mistrzostw, pierwsza odbyła się kilka tygodni wcześniej w Mariborze na Słowenii. Tym razem zawodnicy rywalizowali w formułach: pointfighting, full contact i kick light.

Polska potwierdziła swoją dominację na Starym Kontynencie zostając najlepszą drużyną w kick light i kolejny już raz Wojtek dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu. Biało-czerwoni podczas greckich Mistrzostw Europy wywalczyli 16 medali w tym 3 złote, 5 srebrnych i 8 brązowych, drużynowo dało nam to bardzo dobre 5 miejsce za Rosją, Węgrami, Włochami i Niemcami na 33 kraje (488 zawodników).

Wojtek jest aktualnym wicemistrzem świata w formule kick light. Miał troszkę pechowe losowanie i już w półfinale musiał rywalizować z aktualnym mistrzem świata, któremu nie sprostał także w Serbii w ubiegłym roku. Pogromca Wojtka - Bułgar - w finale łatwo poradził sobie z Turkiem i to on cieszył się tytułem mistrza Europy.