Artykuły z kategorii

Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka” 2016

Reprezentacje gminy Iława, Ostróda i Lubawa – taka była kolejność na podium Letnich Igrzysk Samorządowych „O Puchar Marszałka”.

Zawody odbyły się na biskupieckim stadionie miejskim.

Do Biskupca przyjechało prawie czterystu zawodników z ośmiu warmińsko - mazurskich gmin, w tym mająca na swym koncie zwycięstwa w dotychczasowych imprezach drużyna gminy Iława. Samorządowcy-sportowcy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach sportowych i rekreacyjnych.

Włodarze gmin musieli zaliczyć trójbój, polegający na rzucie podkową do celu, strzelaniu piłką do bramki oraz rzucaniu lotkami do tarcz. Były także biegi na różnych dystansach, skok w dal, turnieje piłki nożnej i siatkowej. Najsilniejsi zawodnicy wyciskali ciężary i przeciągali linę, najbardziej cierpliwi łowili ryby.

W drużynach byli pracownicy urzędów, szkół, działacze lokalnych organizacji sportowych i młodzież. - Gratuluję organizatorom igrzysk, dzięki którym nasi samorządowcy mają okazję pobawić się – mówiła wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk. - Rywalizacja sportowa pozwala im lepiej poznać się, to z pewnością może pomóc w codziennej, zawodowej współpracy.

Klasyfikację drużynową wygrali faworyci igrzysk – gmina Iława. Kolejne miejsca na podium zajęły gminy Ostróda, Lubawa, Wydminy, Biskupiec, Kolno, Dywity i Sorkwity. W rywalizacji wójtów i burmistrzów zwyciężył burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.