Artykuły z kategorii

Bażantarnia w Elblągu

Tereny elbląskiego Parku Leśnego Bażantarnia doskonale nadają się do uprawiania wszelkiej aktywności fizycznej. Nic więc dziwnego, że upodobali je sobie biegacze.

Wielu z nich 18 września 2016 roku zamelduje się na starcie VII Elbląskiego Półmaratonu „Bażant”.

Jak sama nazwa mówi, półmaratron to bieg na dystansie liczącym połowę długości klasycznego maratonu, a więc dokładnie 21096 m. W Bażantarni wytyczono trasę w formie pętli, którą zawodnicy będą pokonywali trzy razy. Start i metę wyznaczono na polanie przy wiacie „Margaritka”. Biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży oraz mniej zaawansowanych zawodników (na dystansach 500 m, 2000 m i 5000 m) wystartują o godz. 10.00. Rozpoczęcie biegu głównego zaplanowano na godz. 11.00. Biuro imprezy będzie działało w miejscu startu w godz. 8.00-10.30.

Zgłoszenia do biegu są przyjmowane drogą elektroniczną do 15 września do godz. 23.55. Do udziału w półmaratonie zostaną dopuszczone osoby pełnoletnie, legitymujące się aktualnymi badaniami lekarskimi potwierdzającymi zdolność do biegu, lub startujące na własną odpowiedzialność (co potwierdzą podpisem pod stosownym oświadczeniem), które wniosą opłatę startową.

Najlepsi zawodnicy spośród kobiet i mężczyzn mogą liczyć na puchary (miejsca I-VI) i nagrody finansowe (miejsca I-III). Dla pierwszej trójki w każdej z kategorii wiekowych (18-29, 30-39, 40-49, 50-59, powyżej 60 lat) przewidziano pamiątkowe statuetki. Nagrodzeni zostaną również najlepsi elblążanie (kategoria open). Dodatkowo każdy uczestnik biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal i weźmie udział w losowaniu nagród niespodzianek.

Organizatorami imprezy są: Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso” w Elblągu i Urząd Miejski w Elblągu we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Elblągu. Więcej informacji o biegu można znaleźć na jego profilu FB, stronie internetowej klubu i w serwisie prowadzącym zapisy.

Więcej informacji o wydarzeniach w regionie na mazury.travel