Artykuły z kategorii

Warmińsko-Mazurski Rajd na Orientację „Abentojra”

Pierwszy weekend września to już tradycyjnie czas, by wyruszyć w las z mapą i busolą.

III Warmińsko-Mazurski Rajd na Orientację „Abentojra” wystartuje w sobotę (3 września), a jego trasy powiodą leśnymi ostępami i polami głównie w podolsztyńskiej gminie Stawiguda.

„Abentojra” to impreza zarówno dla profesjonalistów i zaangażowanych amatorów, jak również dla całych rodzin i miłośników czworonogów. Kto czuje się na siłach, może wystartować na bardziej wymagających trasach pieszych (25 i 50 km) bądź rowerowych (50 i 100 km). Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji rajdu, dłuższe dystanse w obu kategoriach będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w Maratonach na Orientację. Na każdej trasie zadaniem zawodników będzie pokonanie jej w jak najkrótszym czasie oraz odnalezienie w terenie punktów kontrolnych zaznaczonych na otrzymanej na starcie mapie.

Organizatorzy zaplanowali także dwie trasy rodzinne, do pokonywania pieszo lub na rowerze (ok. 10 km i 20 km) oraz trasę dogtrekkingową, na którą zawodnicy ruszą wraz ze swoimi pupilami – każdej wielkości i rasy (ok. 15 km).

Zapisy wciąż trwają, a na trasy rodzinne będzie można się zgłosić nawet w dniu startu. Nie warto jednak zwlekać, bo limit miejsc może się wcześniej wyczerpać.

Baza imprezy w Kartasiówce koło wsi Ruś, w graniczącej z Olsztynem gminie Stawiguda, będzie działała od piątku do niedzieli, a sam rajd odbędzie się w sobotę. Najpierw – o godz. 8 – w teren ruszą zawodnicy obu tras pieszych. O godz. 8.30 wystartują dogtrekkingowcy, a o godz. 9 – rowerzyści na obu dystansach. Na koniec zaplanowano rozpoczęcie rywalizacji na trasach rodzinnych (godz. 10 -12). Zakończenie limitów czasu na pokonanie poszczególnych dystansów przewidziano pomiędzy godz. 16 a 20. Imprezę zakończy wspólne ognisko (godz. 20.30).

Organizatorem rajdu jest Warmińsko-Mazurski Klub Orientacji Pieszej i Rowerowej „Abentojra”.

Więcej informacji o wydarzeniach w regionie na stronie maury.travel

Strona internetowa maratonu "Abentojra"