Artykuły z kategorii

Grand Slam Fot.grandslam.pzps.pl

W Olsztynie zakończył się siatkarski turniej z cyklu Grand Slam. Prestiżową imprezę wspierał samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Siatkarskie zmagania na plaży od wielu lat są sztandarową sportową imprezą na Warmii i Mazurach. Od 2004 roku turnieje z cyklu World Tour odbywały się w Starych Jabłonkach. Z kolei od 2015 roku gospodarzem zawodów jest stolica regionu.

W turnieju zaprezentowało się ponad 150 par (66 damskich oraz 87 męskich). Wśród nich znaleźli się reprezentanci Polski – sześć par kobiecych oraz dziewięć męskich. Pula nagród wynosiła 800 tys. dolarów.

W finale kobiet spotkały się Laura Ludwig i Kira Walkenhorst z Niemiec oraz Larrisa Franca i Talita Da Rocha z Brazylii. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się Niemki, które pokonały swoje rywalki po tie-breaku (2:1). Na najniższym stopniu podium stanęła para Natalia Dubovcova/Dominika Nestarcova ze Słowacji. W kategorii mężczyzn złote medale trafiły do pary Samoilovs/J. Smedins. Łotysze nie dali szans Brazylijczykom – Alisonowi i Brunowi Schmidtowi. Trzecią pozycję zajęli Brazylijczycy Guto/Saymon.