Artykuły z kategorii

konferecja sport fot msitPierwsza z cyklu ogólnopolskich konferencji urzędów marszałkowskich „Sport” odbyła się w Jaworze nad Soliną.

 

Celem inicjatywy jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy pracownikami urzędów marszałkowskich odpowiedzialnymi za sprawy sportu (w tym warmińsko-mazurskiego), a także wzajemna pomoc, współpraca i wymiana doświadczeń związanych z realizacją zadań wykonywanych przez samorządy wojewódzkie w zakresie sportu. To także forum wymiany poglądów na temat działań planowanych i realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, którego przedstawiciele na stałe uczestniczyć mają w tego typu spotkaniach.

 

Konferencja poświęcona była również propozycjom gruntownych zmian w zakresie organizacji i finansowania sportu w Polsce, przygotowywanym w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Podczas spotkania przedstawiono i założenia do nowych programów sportu powszechnego oraz propozycje zmian w sporcie młodzieżowym, a także zaprezentowano aktualnie realizowane przez MSiT programy w zakresie dofinansowania infrastruktury sportowej oraz działania resortu na rzecz kultury fizycznej w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020.

 

Fot. www.ms.gov.pl