Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu. Fot.stockvault.net

W sobotę i niedzielę na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się ostatni turniej taneczny w bieżącym sezonie, czyli Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty”.

Turniej ma nie tylko wyłonić najlepsze pary w sportowym tańcu towarzyskim, ale też integrować ludzi, których łączy wspólna pasja tańca. W sobotę, 4 czerwca, na parkiecie rywalizować będą ze sobą dorośli, zaś w niedzielę (5 czerwca) młodzi ludzie, którzy z chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne.

Turniej dla par dorosłych rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00, natomiast w niedzielę pierwszy blok, w którym prezentować się będą pary początkujące dzieci i młodzieży, rozpocznie się o godzinie 10.30. Eliminacje i finały zakończyć się mają do 13.30. W drugim bloku, którego początek przewidywany jest na godzinę 14.00, rywalizować będą pary średnio zaawansowane, zaś pary zaawansowane młodzieży tańczyć będą od 17.30 do 19.30. Tancerzy oceniać będzie 9 sędziów punktujących, nad którymi czuwać będzie sędzia główny.

Bilety dla publiczności kosztują 10 złotych na sobotni turniej i 20 złotych na niedzielny, przy czym dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie.

Organizatorami turnieju są CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar”. Zawody wspiera finansowo samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.