Artykuły z kategorii

sportDrużyny z Elbląga, Ełku i Morąga rozpoczną jutro zmagania w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Guerledan we Francji. Wyjazd młodych sportowców możliwy jest dzięki dofinansowaniu przez samorząd województwa projektu „Sport nie zna granic”.

 

W turnieju wezmą udział zawodnicy z rocznika 2000-2001. Warmię i Mazury reprezentować będzie aż 45 młodych piłkarzy klubów Olimpia Elbląg, Rona UKS 03 Ełk oraz Huragan Morąg.

 

Sport jest jednym z kluczowych obszarów współpracy między Departamentem Côtes d’Armor a województwem warmińsko-mazurskim. Główne kierunki wspólnych działań zawarte są w Planie pracy na lata 2012-2014 pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim i Departamentem Côtes d’Armor. Oprócz wymian sportowych, oba regiony chcą w najbliższych latach współpracować w takich dziedzinach jak: edukacja, kultura, gastronomia i hotelarstwo, rozwój obszarów wiejskich oraz ochrona przyrody.

 

Pierwsze kontakty przedstawicieli Województwa Warmińsko-Mazurskiego i francuskiego Departamentu Côtes d’Armor (Bretania) sięgają lat 80. Pierwsze porozumienie o współpracy samorządy ówczesnego województwa olsztyńskiego podpisały już w 1991 roku.