Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

Tyle medali przywieźli do domów reprezentanci Warmii i Mazur z halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce.

Aż czterech naszych młodych lekkoatletów stanęło na najwyższym stopniu podium w swoich konkurencjach. Patrycja Adamczyk z Polonii Pasłęk była bezkonkurencyjna w pięcioboju juniorek młodszych, natomiast Krzysztof Karkowski z Warmii Lidzbark Warmiński doskonale się spisał w skoku wzwyż w kategorii juniorów młodszych.

Nie zawiedli również zawodnicy Gwardii Szczytno, bowiem Dominik Smosarski pobiegł najszybciej na dystansie 200 metrów. Z kolei Konrad Bukowiecki nie dał szans rywalom w konkursie pchnięcia kulą w kategorii juniorów. Trzeba mieć na uwadze, że uzdolniony kulomiot tuż przed przyjazdem do Spały zaliczył jeszcze udane występy w zmaganiach Copernicus Cup w Toruniu (drugie miejsce).

Srebrne krążki trafiły do Szymona Jóźwiaka z UKS Sokół Węgorzewo w pchnięciu kulą juniorów młodszych oraz Alicji Potasznik z GUKS Asy Dywity w biegu na 200 metrów juniorek młodszych. Kacper Antoszewski (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) był trzeci na dystansie 300 metrów juniorów młodszych, na najniższym stopniu podium stanął także Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa) na 600 metrów juniorów młodszych.