Artykuły z kategorii

Hala w Olecku23 kwietnia, podczas sesji radni sejmiku województwa, uchwalili program rozwoju bazy sportowej na 2013 rok. Dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 16 gmin i dwa powiaty z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają wsparcie na dokończenie lub rozpoczęcie nowych inwestycji w obiekty sportowe.

 

- Chcemy stwarzać naszej młodzieży coraz lepsze warunki do uprawiania sportu, nie tylko tego wyczynowego i półzawodowego, ale także amatorskiego  - powiedział po przyjęciu uchwały sejmiku województwa marszałek Jacek Protas. - Co roku gminy mogą liczyć na dodatkowe środki ze specjalnego funduszu na rozwój bazy sportowej. Najważniejsze są dla nas inwestycje w małych gminach, gdzie nie ma pełnowymiarowych sal sportowych.


Wysokie dofinansowanie otrzymały sale sportowe w Markusach i Świętajnie, są to bowiem pierwsze tego typu obiekty w tych gminach. Z inwestycji już prowadzonych wsparcie w 2013 roku otrzyma 12 przedsięwzięć. Sale powstają m.in. w gminach Dźwierzuty i Jedwabno. W Górowie Iławieckim rozbudowywany jest stadion z bieżnią poliuretanową. Z kolei w Ełku prowadzona jest budowa hali sportowej.

 

Nowe przedsięwzięcia ruszą w siedmiu samorządach. Wśród nich są budowy hal sportowych w Bezledach, przy Zespole Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście oraz przy szkole podstawowej nr 4 w Kętrzynie. Szkolne Centrum Aktywności Ruchowej to z kolei projekt miasta Olsztyn. Modernizacja czeka także halę gimnastyczną przy Zespole Szkół nr 1 w Działdowie.  

 

W 2013 roku z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej region otrzyma ponad 8,5 mln złotych.