Artykuły z kategorii

Zawody Runmageddon Games

W sobotę (14 listopada) w Giżycku odbędzie się finał Runmageddon Games. Zwycięzcą będzie musiał wykazać się zwinnością, siłą i doskonałą kondycją.

Na krótkim, 200-metrowym, torze z 15 przeszkodami usytuowanym w malowniczym porcie Ekomarina, 100 najtwardszych z twardych zawodników rywalizować będzie o zwycięstwo i pulę nagród o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

W najbliższą sobotę Port Ekomarina (ul. Dąbrowskiego 14) w Giżycku będzie areną zmagań najsilniejszych zawodników rywalizujących w Finale Runmageddon Games. Ta dyscyplina powstała w odpowiedzi na prośbę fanów biegów ekstremalnych chcących sprawdzić się w rywalizacji na torze przeszkód. Podczas regularnych edycji Runmageddonu liczy się przede wszystkim współpraca w pokonywaniu przeszkód. Czas nie jest najważniejszy, lecz samo stawienie czoła wyzwaniu. Inaczej wygląda to w przypadku formuły Runmageddonu Games. Uczestnicy rywalizują ze sobą biegnąc równolegle po 200-metrowym torze, na którym znajduje się 15 przeszkód w tym m.in. spacer z wiadrami wypełnionymi piaskiem, czołganie się pod siatką, przerzucanie olbrzymich opon, przestawianie beczek z wodą oraz „spacer z pieskiem”, czyli ciągnięcie za sobą ciężkiej trelinki. Zawodnicy rywalizują w systemie pucharowym, a najlepsi awansują do rozgrywek finałowych, w których walczyć będą o zwycięstwo w imprezie.

Konkurencja jest bardzo widowiskowa i emocjonująca dla kibiców, ale niesamowicie wyczerpująca dla zawodników. Wymaga niezwykłej sprawności i siły, połączonej z szybkością. Na torze nie ma czasu na odpoczynek i kalkulacje, bo o zwycięstwie często decydują sekundy.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Chętni będą mogli się sprawdzić na torze przeszkód przygotowanym specjalnie dla dzieci, które by dotrzeć do mety będą musiały pokonać ścianki, siatki do czołgania, pajęczynę i kilka innych przeszkód. Równolegle do zawodów odbędzie się festiwal kolorów, podczas którego najmłodsi będą mieli okazję uczcić Dzień Niepodległości biegiem na dystansie 700 metrów, umalowani farbami w narodowe barwy. Bieg dla dzieci wystartuje o godzinie 14, zaś dorośli będą się mogli sprawdzić na dystansie 2 km o godz. 19.

Udział w Runmageddonie Games może wziąć każdy, kto chce się sprawdzić w rywalizacji z innymi zawodnikami. Zawodnicy startować będą równolegle po przygotowanych torach od godziny 10, w seriach co 10 minut.