Artykuły z kategorii

Turniej w Olsztynie

W Olsztynie odbyła się druga edycja ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej policjantów i policjantek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji. Imprezę wspierał samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Zmagania przebiegały w dwóch kategoriach – męskiej i żeńskiej. Impreza wpisała się również w okrągły jubileusz NSZZ Policjantów, bowiem w tych dniach olsztyńscy związkowcy obchodzili XXV-lecie swojej organizacji.

W turnieju panów zwyciężyli policjanci z Gdańska, którzy w finałowym pojedynku pokonali zawodników Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zwycięska bramka na 2:1 padła tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Podczas wydarzenia odbył się także festyn rodzinny, na którym nie zabrakło pokazów sprzętu policyjnego i ratowniczego. Atrakcją turnieju ponadto mecz pokazowy dziewcząt i chłopców w kategorii do lat 12. Naprzeciw siebie stanęli także zawodnicy z kadry olsztyńskiej policji oraz osobowości Warmii i Mazur. W meczu o trzecie miejsce Komenda Miejskiej Straży Pożarnej pokonała 2:0 reprezentację Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjne były piłkarki z Komendy Głównej Policji w Olsztynie, które w całym turnieju nie straciły żadnej bramki. Kolejne pozycje przypadły drugiej reprezentacji KGP, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki KWP w Olsztynie.