Artykuły z kategorii

sportW Wiśle zakończyły się Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich  w piłce nożnej. W tegorocznym turnieju grało 14 regionów. Bardzo dobry występ zanotowali piłkarze z Emilii Plater. Do pełni szczęścia zabrakło tylko medalu.

Bilans spotkań piłkarzy-urzędników z Olsztyna to 4 wygrane, 4 remisy i jedna porażka. Minimalna przegrana w ćwierćfinale z zaprzyjaźnioną drużyną z Dolnego Śląska zamknęła drogę do medalu. Na osłodę pozostała walka o 5 miejsce, które zespół z Warmii i Mazur zdobył wygrywając z zawodnikami z woj. zachodniopomorskiego (3:1) i rozgramiając ekipę z woj. lubuskiego (6:0).
 
Z ośmioma trafieniami najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Kaszubski z Departamentu Polityki Regionalnej. Drużyna Urzędu strzeliła w turnieju 15 bramek, tracąc tylko pięć. To najlepszy bilans z pośród wszystkich województw. Złoty medal Mistrzostw Polski zdobyli piłkarze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, którzy będą gospodarzem przyszłorocznego turnieju.

Gościem uroczystości kończącej Mistrzostwa był Krzysztof ,,Diablo” Włodarczyk, który w Wiśle przygotowuje się do walki  o obronę bokserskiego czempionatu w wadze junior-ciężkiej.