Artykuły z kategorii

Wyścigi Smoczych Łodzi na rzece Elbląg. Fot. Fot. Anetta Ziółkowska

Drużyny, które chcą wziąć udział w zawodach, powinny zgłosić się do końca sierpnia.

Impreza odbędzie się 12 września i z pewnością stanie się jedną z głównych atrakcji odbywającego się w tym dniu IX Elbląskiego Święta Chleba.

Wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku, w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego. Wówczas wystartowało 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji.

Wyścigi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych zarówno w klubach sportowych jak i drużynach utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 20 zawodników: załoga powinna składać się z 16-20 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i 1 dobosza.

Smocze łodzie to bezpieczna konkurencja. Każdy uczestnik biorący udział w wyścigach, wyposażony będzie w kamizelkę ratunkową dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika.

Wyścigi odbędą się bez względu na pogodę, a udział w nich jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje