Artykuły z kategorii

szkola stockvault netBlisko 215 tysięcy dzieci i młodzieży w ponad 1400 szkołach na Warmii i Mazurach rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. W tym jest aż 325 szkół zawodowych. W jednej z nich – w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu – w poniedziałek 3 września o godz. 11 odbędzie się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/2013.

- Przebija się pogląd o systemowym patrzeniu na edukację w Polsce – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Autonomiczne jednostki takie jak szkoła, nauczyciel, organ prowadzący lub organ nadzoru pedagogicznego, musi łączyć jeden cel – działanie na rzecz dobrego wykształcenia młodych Polaków. Pracę tych jednostek w spójny system organizuje Minister Edukacji Narodowej, ale samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, czując odpowiedzialność za rozwój całego regionu, ma w tej sprawie też wiele do powiedzenia. Co więcej - posiada środki, aby ten system wspierać i zwiększać szanse młodych ludzi ma zdobycie satysfakcjonującej pracy w przyszłości.
 
Uczniowie i nauczyciele ze szkoły, w której obywa się tegoroczna inauguracja, mają do dyspozycji świetną bazę z zapleczem w postaci dobrze wyposażonych warsztatów szkolnych i pracowni przedmiotowych, zmodernizowaną ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.  Było to możliwe dzięki projektowi o nazwie „Budowa, rozbudowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa zawodowego, gastronomiczno-hotelarskiego z uwzględnieniem dostosowania do standardów unijnych”, wartego ponad 40 mln zł, a realizowanego w szkołach zawodowych w Elblągu, Olsztynie, Ełku i Szczytnie.