Artykuły z kategorii

Pływalnia

W Szczecinie zakończyły się główne mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców. W zawodach startowali zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur.

W kategorii seniorów na najwyższym stopniu podium stanął Karol Zbutowicz z olsztyńskiego Kormorana, który z czasem 4:21.51 był bezkonkurencyjny na dystansie 400 metrów. Srebrne medale przypadły Manueli Wikieł (AZS UWM Olsztyn, 800 metrów stylem dowolnym), Bartłomiejowi Kubkowskiemu (Kormoran Olsztyn, 400 metrów stylem zmiennym), Monice Czerniak (Kormoran, 400 metrów stylem dowolnym) oraz trzykrotnie Paulinie Zachoszcz (AZS UWM) – 50 metrów stylem klasycznym, 200 metrów klasycznym oraz 1500 metrów stylem dowolnym).

W Szczecinie nie zabrakło również brązowych krążków. Zdobyli je Krzysztof Pielowski (Kormoran Olsztyn, 1500 metrów stylem dowolnym), Monika Czerniak (Kormoran, 200 m stylem dowolnym oraz 1500 m stylem dowolnym) oraz Paulina Zachoszcz (AZS UWM, 100 m stylem klasycznym).

W klasyfikacji medalowej Kormoran Olsztyn uplasował się na 11. pozycji, natomiast AZS UWM na 14.