Artykuły z kategorii

Rajd Polski

Promotor WRC zaproponował dziewięć rajdów do włączenia do kalendarza mistrzostw świata FIA na rok 2016. Wśród nich znalazł się również Rajd Polski, który rozgrywany jest na mazurskich szutrach.

Rajdy, które posiadają długoterminowe umowy, zostały w Paryżu potwierdzone podczas posiedzenia Komisji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Zostaną one jeszcze przedstawione do ostatecznej ratyfikacji przez Światową Radę Sportów Motorowych.

Dziewięć nominowanych rund to: Monte Carlo (21-24 stycznia), Szwecja (12-14 lutego) oraz Argentyna, Australia, Finlandia, Włochy, Meksyk, Polska i Hiszpania, których terminy wymagają jeszcze potwierdzenia. Ostateczna decyzja uzależniona jest od pomyślnego przebiegu tegorocznych edycji tej sportowej rywalizacji.

Wczesna nominacja tych rajdów pozwoli na jak najszybsze rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2016. Kolejne imprezy będą zaproponowane w takim terminie, aby kalendarz został sfinalizowany najpóźniej we wrześniu.

Tegoroczny Rajd Polski, który odbędzie się w okolicach Mikołajek, potrwa od 2 do 5 lipca. W tym roku najlepsi kierowcy rajdowi świata będą rywalizować na 19 odcinkach specjalnych o długości ponad 313 kilometrów. Większość oesów to nowe, atrakcyjne próby sportowe przebiegające w otwartym terenie o dobrej widoczności. Trzykrotnie kibice będą podziwiali widowiskowe zmagania na Mikołajki Arenie, słynnym torze zlokalizowanym obok bazy rajdu, parku serwisowego i Rally Fan Parku. Ceremonia otwarcia oraz zakończenia wraz z uroczystą dekoracją zwycięzców odbędą się w centrum Mikołajek. W ostatnich dniach ruszyła sprzedaż biletów.

WIĘCEJ INFORMACJI