Artykuły z kategorii

Yankess Działdowo Inauguracja pierwszej ligi państwowej baseballu odbyła się w Kutnie. Od dwóch lat w rozgrywkach na tym szczeblu występuje zespół Yankees Działdowo.

 

W tegorocznych zmaganiach występuje dziewięć zespołów, które są podzielone na trzy grupy. Zwycięzcy poszczególnych grup walczyć będą następnie o awans do Extra Ligi, natomiast pozostałe ekipy o miejsca 4-6 oraz 7-9.

 

Działdowianie o ligowe punkty rywalizują z Centaurami Warszawa oraz Piratami Władysławowo. Pierwszy turniej odbył się w Kutnie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają Centaury.

 

„Yankeesi” swoje występy rozpoczęli od pojedynku z Piratami. Po siódmej zmianie padł remis 17:17, zatem o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Ostatecznie z wygranej 18:17 cieszyli baseballiści z Pomorza. Reprezentanci Warmii i Mazur nie sprostali również warszawskiej ekipie – przegrywając 2:6. Choć trzeba mieć na uwadze, że o ich dyspozycji zadecydował poprzedni mecz, który trwał cztery godziny.

 

W majowym turnieju gospodarzem będzie drużyna z Władysławowa.

 

Skład Yankees Działdowo: Dawid Jurkowski / catcher –łapacz/, Daniel Gruszczyński / catcher/, Łukasz Przybułek / picher-miotacz/, Paweł Karbowski / miotacz, łącznik/, Radosław Myśliński / 1,2 baza/, Karol Gulczyński/ 3 baza/, Kamil Olichwier / prawe zapole/, Maciej Morawski / lewe zapole/, Ricardo Santos/ center/, Bartosz Gajtkowski/ shortstop-łącznik/, Maciej Lipiński / 1 baza /, Radosław Reluga / zapole/, Mateusz Banach/ miotacz/, Daniel Wójcik / miotacz/, Damian Zaczkowski/ 3 baza/- trenerzy: Maciej Lipiński, Maciej Główczewski

 

baseball 1baseball 2baseball 3baseball 5baseball 6baseball 7baseball 8