Artykuły z kategorii

Dwóch lekkoatletów z Warmii i Mazur reprezentowało Polskę podczas zmagań w Pradze.
W kadrze na mistrzostwa Starego Kontynentu znaleźli się m.in. Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn oraz Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno.


Pierwszy do rywalizacji stanął kulomiot ze Szczytna, który awansował do ścisłego finału. 18-letni zawodnik uzyskał wynik 20.46 m i ostatecznie uplasował się na wysokim szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Konkurencję zwyciężył reprezentant Niemiec z wynikiem 21,23 m.


Dzień później na bieżni pojawił się Karol Zalewski, który startował na dystansie 400 metrów, choć jego koronnym dystansem jest 200 m. Bez żadnych problemów przeszedł eliminacje, jednak w półfinale zajął trzecią pozycję. A trzeba pamiętać, że do finału awans zapewniło sobie po dwóch najlepszych zawodników.


Pochodzący z Reszla lekkoatleta jeszcze przed wyjazdem do Pragi przymierzany był również do występów w sztafecie 4x400m. W finałach pobiegł na pierwszej zmianie i wspólnie z Rafałem Omelko, Łukaszem Krawczykiem oraz Jakubem Krzewiną wywalczyli srebrny medal. Z czasem 3:02.97 ustanowili jednocześnie nowy rekord Polski. Nasi zawodnicy dali się jedynie wyprzedzić Belgom (3:02.87).