Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu Dzisiaj (5 marca 2015 roku) w Pradze rozpoczynają się halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.

Reprezentacja Polski na tegoroczne mistrzostwa liczy 45 osób, a na listach startowych znaleźli się dwaj zawodnicy z Warmii i Mazur.

W dzisiejszych eliminacjach wystartuje Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno. 18-latek stanie do zmagań w konkursie pchnięcia kulą. Doskonałym przetarciem przed występami w Pradze były halowe mistrzostwa Polski, w których lekkoatleta wywalczył brązowy medal. Przekroczył wówczas granicę 20 metrów (20,02), choć do niedawna nie miał wielu okazji, by pchać kulę o ciężarze 7,26 kg.

W piątek swoje umiejętności zaprezentuje Karol Zalewski. Lekkoatleta AZS UWM Olsztyn weźmie udział w eliminacjach na dystansie 400 metrów. 22-latek kwalifikacje do mistrzostw Starego Kontynentu wywalczył podczas mistrzostw Polski w Toruniu. Wywalczył tam złoty medal na swoim koronnym dystansie 200 metrów oraz był bezkonkurencyjny na dystansie 400 metrów. W Czechach pobiegnie również w sztafecie 4x400 metrów, która będzie zwieńczeniem tegorocznych zmagań o prym w Europie.