Artykuły z kategorii

Fot. stomil olsztyn comW połowie stycznia piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej pierwszoligowych rozgrywek. Dziś (28 stycznia) rozegrają pierwszy kontrolny pojedynek.


Olsztynianie po 19 spotkaniach (dwa pojedynki z rundy rewanżowej zostały rozegrane awansem w listopadzie) zajmują wysokie piąte miejsce w tabeli. Do tej pory podopieczni Mirosława Jabłońskiego zdobyli 30 punktów – siedem wygranych, dziewięć remisów oraz trzy porażki.


Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęły się 12 stycznia od badań oraz treningów na własnych obiektach. Dzisiaj rozegrają pierwszy w tym roku kontrolny mecz. Ich rywalem będzie trzecioligowa Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Pojedynek rozpocznie się o godz. 13 na obiekcie ze sztuczną murawą na os. Dajtki w Olsztynie. W sładzie zabraknie Piotra Darmochwała (przeniósł się do Wisły Płock) oraz Arkadiusza Kopruckiego (Zagłębie Sosnowiec).


W najbliższym czasie wyjaśni się także jak będzie wyglądać przyszłość pierwszoligowca, bowiem ze wspierania drużyny wycofał się strategiczny sponsor klubu.


Zmagania w rundzie wiosennej rozpoczynają się 7/8 marca. Stomil na własnym boisku zmierzy się z Bytovią Bytów.