Artykuły z kategorii

ŻarówkaButy ładujące telefon komórkowy i pozdrowienia przysłane z przyszłości pojawiły się w poprzednich edycjach konkursu „Energia Przyszłości”.

 

 

Co wymyślą uczestnicy i która szkoła wywalczy cenne nagrody w tym roku, dowiemy się podczas kwietniowego finału. Rusza czwarta edycja konkursu dla uczniów.

 

 

Właśnie rozpoczął się nabór do pierwszego etapu konkursu „Energia Przyszłości”. W tegorocznej edycji uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym i energetycznym z całej Polski zmierzą się z tematem „Czy da się zmagazynować energię?”.

 

Do konkursu mogą przystąpić zespoły ze szkół w całej Polsce składające się z 3 uczniów pod opieką nauczyciela. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów, pod warunkiem, że jeden nauczyciel będzie się opiekował tylko jednym zespołem. Zgłoszenia można dokonać przez stronę www.actaenergetica.org

 

Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy polega na przygotowaniu przez zespół pracy pisemnej pt. „Energia Przyszłości. Czy da się zmagazynować energię?”. Termin ich nadsyłania upływa 6 marca 2015 r. W drugim, finałowym etapie pięć zespołów, których prace zostaną ocenione najwyżej, zaprezentuje swoje projekty. Finałowe prezentacje odbędą się 17 kwietnia 2015 roku w Gdańsku. Trzy najlepsze zespoły oraz ich opiekunowie zostaną wyróżnieni nagrodami rzeczowymi, a ich szkoły otrzymają pieniądze na zakup pomocy naukowych.

 

Przykładami innowacyjnych rozwiązań z poprzednich edycji mogą być: świecąca piłka, buty ładujące telefon komórkowy, czy nagranie z pozdrowieniami z przyszłości. Organizatorzy są przekonani, że i w tym roku nie zabraknie interesujących pomysłów.

 

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej.