Artykuły z kategorii

cala-polskaFundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” podsumowała kampanię prowadzoną w latach 2013/14 roku pod hasłem „Mądra szkoła czyta dzieciom". Nagrodzeni zostali najbardziej aktywni liderzy i koordynatorzy akcji.

 

 

Jest wśród nich Justyna Siemion z województwa warmińsko-mazurskiego.

 

 

Komisja Konkursowa, składająca się z pracowników Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, przyznała 29 Nagród, 15 Wyróżnień, 6 Wyróżnień Specjalnych oraz 2 Nagrody Specjalne. Laureaci – koordynatorzy i liderzy kampanii CPCD z całej Polski – to osoby, które mają szczególny wkład w realizowanie założeń kampanii czytania. Wśród osób nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również liczni przedstawiciele bibliotek. Laureaci otrzymają dyplomy, a także książki nagrodzone w organizowanym przez Fundację Konkursie Literackim im. A. Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

 

Wśród nagrodzonych znalazła się Justyna Siemion ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach (gm. Pisz), która od 2004 jest koordynatorka akcji. Dzięki niej dzieciom z Ośrodka w Łupkach baśnie z całego świata czytali już m.in. lekarze, policjanci, strażnicy miejscy, leśnicy, bibliotekarze, burmistrz, radni, pracownicy urzędu gminy i przedstawiciele mediów. W ubiegłym roku szkolnym spotkania czytelnicze pod hasłem „Dorośli Dzieciom - spotkania z książką” odbyły się we wszystkich okolicznych szkołach i przedszkolach. Justyna Siemion organizuje festyny integracyjne, zajęcia z bajkoterapii, imprezy pod hasłem: „Czytanie zbliża” oraz letnie spotkania z książką w plenerze (na statku, w stadninie i przy ognisku).

 

Fundacja prowadzi kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” od 2001 roku. Edycja 2013/14 akcji realizowana była pod hasłem: „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Kampania ma na celu uświadomienie dorosłym, jak ważne jest czytanie dziecku dla jego wszechstronnego rozwoju. Skierowana jest do całego społeczeństwa: rodziców, dziadków, nauczycieli, wychowawców, psychologów, księży, lekarzy, dziennikarzy oraz polityków. Kampania prowadzona jest przez Fundację przez cały rok we współpracy z ogólnopolską siecią koordynatorów i liderów w całej Polsce (obecnie to blisko 8500 osób). Są to wolontariusze (nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy domów kultury itp.) z ponad 3200 miejscowości. Dla wszystkich zaangażowanych w prowadzenie kampanii osób Fundacja raz do roku organizuje konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytania w danym roku szkolnym.