Artykuły z kategorii

Fot. organizatorzy półmaratonu w Wydminach Poznaliśmy laureatów konkursu „Sportowa Gwiazda 2014”, który organizuje Krajowe Zrzeszenie LZS, za najciekawsze projekty upowszechniania sportu w środowisku wiejskim.


Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 100 sportowych propozycji, jednak w ścisłym finale znalazło się jedynie 32 laureatów szczebla centralnego. Region Warmii i Mazur reprezentowały WM Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie za „Gminny Festyn Sportowo-Rekreacyjny połączony z turniejem piłki nożnej dla dzieci na zakończenie wakacji 2014” (ostatecznie 14. miejsce) oraz Fundacja „Dystans” Mazuchówka gm. Wydminy za I Półmaraton Wydminy „Dogonić Czaplę”, II Wydmińską zadyszkę, Biegam Bo Lubię Swoją Rodzinę; Uzależnieni od Sportu – biegi dziecięce i młodzieżowe (17. miejsce).


Inicjatywa „Sportowa Gwiazda” ma m.in. za zadanie wyłonić najciekawsze projektu z zakresu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży oraz osób starszych w środowisku wiejskim; promować obiekty sportowe; wspierać inicjatywy pobudzające aktywność fizyczną; przeciwdziałać poprzez sport zjawiskom agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży; promować wolontariat w sporcie.


Jury dokonywało oceny za wsparcie organizacyjne przez samorząd, zaangażowanie finansowe samorządu w realizację projektu; stopień wykorzystywania obiektów orlik w realizację projektu; udział rodzin i integracja społeczna; innowacyjność projektu i powszechna dostępność; promocję projektu w mediach.


Uroczystości wręczenia nagród odbyły się w minioną sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie.