Drzewa jesieniąZespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie zaprasza nauczycieli klas I-III oraz przedszkoli na bezpłatne zajęcia pt. „Ptaki w edukacji wczesnoszkolnej”.

 

 

Przyrodnicy spróbują przekonać uczestników, że o ptakach można mówić o każdej porze roku, i że mogą być one wdzięcznymi bohaterami wielu lekcji.

 

 

Szkolenie odbędzie się 15 listopada (sobota) w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się ze scenariuszami zajęć dotyczącymi ptaków. Proponowane zajęcia poświęcone są treściom typowo przyrodniczym, ale przy tej okazji dzieci mogą poćwiczyć umiejętność liczenia, czytania ze zrozumieniem, czy przyswajania zasad ortografii.

 

Zaprezentowane zostaną ćwiczenia, gry i zabawy, których głównym tematem będą różne gatunki ptaków. Nauczyciele dowiedzą się, jak ptaki przystosowały się do życia w różnorodnych środowiskach, co zagraża gniazdującym w Polsce gatunkom, oraz co każdy może zrobić, aby chronić skrzydlatych przyjaciół.

 

Uczestnicy warsztatów otrzymają scenariusze zajęć przygotowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

 

Zajęcia potrwają od godz. 10 do 14. W sprawach organizacyjnych informacji udziela Alina Rodziewicz, tel. 89 758 85 27. Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową do 12.11.2014r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na numer: 89 758 85 27.

 

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY